Sposoby na wypadanie włosów

Wypadanie włosów może stać się przyczyną kompleksów niejednej kobiety. Za przyczyny odpowiedzialne za nadmierną utratę włosów uznaje się: stres, przemęczenie, zmiany hormonalne oraz niedobór mikroelementów. Osoby cierpiące na choroby tarczycy również mogą doświadczać problemów z wypadaniem.

Od wielu lat kobiety posiłkują się naturalnymi remediami, takimi jak picie skrzypu i pokrzywy, czy też wcieranie naparu z ziaren kozieradki w skalp głowy. Dobra, naturalna maseczka na wypadanie włosów sporządzania jest z żółtka, kilku kropel cytryny i paru łyżek oleju rycynowego. Taka maska, pozostawiona na parę godzin, doskonale odżywia skórę głowy i dodaje włosom blasku.

Split Ends Causes & Remedies

Niekiedy jednak wypadanie jest tak zaawansowane, że zwykłe środki nie dają pożądanych rezultatów. Wówczas trzeba sięgnąć po profesjonalne kosmetyki przeciw wypadaniu włosów. Dostępne w drogeriach lub aptekach leki powinny wspomóc osłabione cebulki włosowe i wzmocnić je.

Leki te dostępne są w wielu postaciach. Wcierki sterydowe stosuje się w miejscach największego przerzedzenia włosów. Tabletki powinny uzupełnić niedobór mikroelementów i wzmacniać włosy od wewnątrz. Wiele firm kosmetycznych wzbogaca swoje kosmetyki do pielęgnacji włosów składnikami wzmacniającymi: często można zauważyć na półkach szampon przeciw wypadaniu włosów, lub specjalną maskę.

Największe rezultaty da się osiągnąć, jeśli połączy się wiele strategii. Warto więc działać zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Odpowiednie kosmetyki wraz ze spożywanymi suplementami diety powinny powstrzymać wypadanie.

więcej na:
http://www.visplantis.pl/produkty/basil-element/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>